• D52 Davul ve Perküsyon festivali, ritim,davul ve perküsyona ilgi duyanlarla, Türkiye’nin önde gelen davulcu perküsyonist ve ritim eğitmenlerini  bir araya getirerek, onlara yol göstermeyi hedeflemektedir. Gösterilerle, panallerle, atölye ve derslerle bu sene ilk olarak düzenlenen festivalin amacı sadece bir Ankara etkinliği olmak değil, bu gösterileri, dersleri Türkiye’nin heryerindeki ritim severlere götürmektir.

  D52 Davul Perküsyon Festivali, Görünmez Adam yayınlarından yayınlanan ve Gerçek Dorman’ın yazdığı  D52 Davul Metodu – 52 haftada temel davul dersleri adlı metot kitabının adından ve amaçlarından  esinlenerek oluşmuştur. D52 davul metodu Türkiye’nin 3. ve en kapsamlı davul metodudur. Metodun amacı Türkiye’de davul ve ritim eğitimi almak isteyenler için başlangıç ve yol gösterici bir kaynak olmaktır.

  Bu sene birincisi düzenlenen festival 15 adet davulcu ve perküsyonsitlerden oluşan katılımcıya ve 2500’ü aşkın ritim severe ev sahipliği etmiştir. Bu başarının ardından D52 Drumfest 2015’in çalışmaları şimdiden başlamıştır.

  D52 Davul ve Perküsyon Festivali:

  www.d52drumfest.com

  facebook.com/d52drumfest

  twitter.com/d52DrumFest