• Sizlerle TechCrunch‘ün 2013 CES fuarı için yaptığı ios midi gitar tanıtımı progralaından paylaşmak istedim. CES yani  Consumer Electronics Show (Kullanıcı Elektronik Gösterileri Diye çevirebiliriz) bu sene teknolojinin her alanında insanları hayretlere düşürdü. Katlanabilir ekanlardan tutun yeni model padler, laptoplar, bilgisayarlar, telefonlar ve gelecekte nasıl bir dünyanın bizi beklediğine dair yeni teknolojiler.

  Tabi ki müzik alanında da bir sürü yeni teknoloji bizleri bekliyor. Ben de sizlerle bu alan da TechCrunch ün videolarından paylaşmak istedim.

  Zivix JamStik

  Zivix şekil bakımından gitar sapı görünümünde, gerçek gitar tellerinin yanın da neat sensör adı verilen, parmaklarınızı nereye koyduğunuz algılayan bir sistemi var. Bu sensörler sayesinde siz gitar çalarken sistem midi’ye çeviyor. Enstrüman’nın fiyatı yaklaşık olarak 300$ dolar.

  Bu videoda TechCrunch’den  John Biggs, Chris Heille birlikte ve Chad Koehle’da performansını gerçekleştiriyor. Zivix’in promosyon videosunu da isterseniz  What’s a Jam Stick? adresinden izleyebilirsiniz.

  Artiphon Multi-Enstrüman 1

  Evet çok amaçlı bir enstrüman, hem keman, hem gitar, hem perküsyon, hem arp =) tutuş şekli ve postürü de enstrümandan enstrümana farklılık gösteriyor. Bence daha deneme aşamasında olsa da (bunu söylememin sebebi video da tanıtıcının biraz yan çizerek durumu anlatmaya çalışması) Artiphon sizlere bunların hepsini sunuyor. iPhonunuzu içine yerleştirdiğiniz kaliteli ağaçtan bir enstrüman. Zivix JamStick’in aksine bu enstrümanda gerçek teller yok. Tutuş hassasiyetine sahip bir sensör alıyor tellerin yerini. Enstürümanın fiyatı yaklaşık 800$

  Videoda  TechCrunch Artiphon’un bulucularından Mike Butera ile konuşuyor.

  Haberin orjinal kaynağı: http://discchord.com/blog/2013/1/14/ces-2013-attack-of-the-ios-midi-guitars.html

  Yorum yok

  İlk yorum yazan siz olabilirsiniz.

  Cevap Yaz

  Buradaki HTML tag ve özeliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>