• Houston Taxas doğumlu Cora Coleman-Dunham (Dünya onun isminin başına kraliçe sıfatını koyuyor) Davul çalmaya 9. sınıfta başlamış. Okulu birincilikle bitirdikten sonra The Washington Ballet(Washingtonda ünlü bir bale okulu diyebiliriz), Washington Senfoni Orkestrası, American Üniversitesi Orkestrası, Howard University Bando Takımı, Konser/ Perküsyon grupları ve  Jazz Grupları le birlikte performans yapma fırsatı buldu. Aynı zamanda Marvin Stamm, Yusef Lateef, Greg Osby, Donald Byrd, Grady Tate, ve Larry Ridley gibi müzisyenlerle çalışma fırsatı yakaladı.

  Los Angelas’a taşındıktan sonra Gitar Center’ın 2003 Ulusal Davul yarışmasını kazandı.

  Daha sonra da Prince’in ilgisini çekerek sanatçının grubunda yer aldı. Aynı grupda bas gitarı kocası Joshua Dunham çalmaya başladı.

  Sizlerle kocası Joshua Dunhamla beraber kurdukları Trio’nun  California’daki San Jose Repertory Tiyatrosundaki 2012 Drum! Night (DAVUL! GECESİ) performanslarını paylaşmak istiyorum. Her anlamda inanılmaz bir gösteri olduğunu düşünüyorum, hakikaten müthiş bir davulculuk izleyeceksiniz. İyi seyirler =)

   

  Kaynak: http://www.drummerworld.com/drummers/Cora_Coleman-Dunham.html, http://www.drummagazine.com/features/post/cora-coleman-dunham-2012-drum-night/

  Yorum yok

  İlk yorum yazan siz olabilirsiniz.

  Cevap Yaz

  Buradaki HTML tag ve özeliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>