• Dream Theater, Avenged Sevenfold  gibi gruplarda davulculuk yapan ve şu anda da Adrenaline Mob adlı grupla beraber çalışan Mike Portnoy, bascı Billy Sheehan, gitarist Tony MacAlpine, ve klavyede Derek Sherinian’dan oluşan süper grubuyla çıktığı turnede, Filipinler Manila konserinde ilk önce sahne görevlilerine kızdı, daha sonra zilleri ve davul parçalarını sahneye attı sonra da durumu özetleyen bir rap parçası ile asabiyet şovuna devam etti.

  Aşağıda konsere gelen hayranı tarafından çekilen videoda da göreceğiniz üzere Mike Portnoy davulundaki aksaklılardan dolayı sinirlenerek grup elemanlarınıda pek memnun etmeyecek şekilde parçayı yarıda kesip ufak bir asabiyet şov yaptı. Mike Portnoyun fanları önünde, sahnede bunları yapması bazı müzik çevrelerince pek hoş karşılanmadı.

  Üzerine gelen tepkilerden pek hoşlanmamış olacak ki Mike Portnoy’da bunun üzerine “Hareketlerime özür olarak değil fakat durumu açıklamak istiyorum” başlığında bir açıklama yayınladı. Ve bu açıklamada; PSMS turları çerçevesinde çok uzun yollar katettiklerini, uzaklıktan ötürü grup olarak kendi enstrümanlarını taşıyamadıkları için konser verecekleri yere ekipman ve enstrüman listelerini ve isteklerini gönderdiklerini ve her seferinde de istediklerinde büyük yanlışlıklar ve eksiklikler olduğunu belirtti(Yanlış klavyeler, Davul parçaları, Anfiler vs…). Bu eksiklikler ve aksiliklerden ötürü grup elemanları olarak her seferinde anlayış gösterdiklerini söyleyen Mike Portnoy,  Manila konserinde de aynı eksikliklerin olduğunu, davul düzenin doğru olmadığını ve mikrofonlamada aksilikler olduğunu, konser sırasında trampetinin mikrofonunun düştüğünü ve sahne görevlilerinin bunun için herhangi bir yardımda bulunmadıklarını bunun üzerine de sinirlenip parçayı yarıda kestiğini belirtti. Uzun yolculukların, dolayısıyla yorgunlukların ve uykusuzlukların sinir ve sabır haddini çok düşürdüğünü söyleyen Mike Portnoy, parçayı yarıda keserek doğru bir şey yaptığımı savunmuyorum ama ben de insanım, emin olun konserin geri kalanında  insanların güzel vakit geçirmelerini ve güzel bir konser gecesi yaşamalarını sağladık diyerek bir açıklama yaptı.

  En son olarak da bundan sonra ne kadar uzakta olursa olsun davul setini her yere yanında götüreceğini belirterek “hahahaha!” gülücüğüyle mesajına son verdi.

   

  1 yorum

  Cevap Yaz

  Buradaki HTML tag ve özeliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>