• ARDA OKÇU

  Ben Arda Okçu. 12.09.1996, Ankara doğumluyum. 5 yaşındayken dayımın bana hediye ettiği darbuka ile perküsyona ilgi duymaya başladım. Gerek latin perküsyon olsun gerek darbuka olsun eğitim aldım. Gerçek Hoca’dan 1 yıl darbuka eğitimi aldıktan sonra yine Gerçek Hoca vesilesiyle davula başladım. 1.5 yıldır davul eğitimi alıyorum. Hemen hemen her türlü müzik dinliyorum ancak Hint ve Türk müziklerine eşlik etmeyi özellikle seviyorum. Gerçek Hocam sayesinse davula başladım ve ilk konserime çıktım. Perküsyonun ve müziğin bir yaşam tarzı olduğu kanaatındayım. İleride iyi bir perküsyoncu olmayı diliyorum.

  BATUHAN YILDIRIM

  –       Merhaba ben Batuhan Yıldırım.22 Eylül 1995 Ankara doğumluyum.Davulla 10 yaşındayken tanıştım.Davulu seçtim çünkü göründüğünün aksine oldukça zor olmasının yanı sıra müzik ensturmanları içerisinde çalması en keyifli olanı.Davula başlamamdan kısa bir süre sonra özellikle el koordinasyonumun ve konsantrasyonumun oldukça arttığını gördüm.Aslında kulağıma hoş gelen herşeyi dinleyen biriyimdir ve tabi çalan ama zamanla anladım ki özellikle pop ve jazz tarzı çalmak müziğinizi inanılmaz biçimde geliştirir ve çok farklı stiller katar.Bu güne kadar çaldığım hiç bir grupta bu tarzlar olmadı tabii.Ama imkanlarım elverdiği için evimde çalışmak mümkündü bundan ilerlemem sanırım daha hızlı oldu.Tabiki beni bu kadar ilerlememi sağlayan bana yol gösteren kişi Gerçek Dormandır.Ne kadar davula çalışmamdan rahatsızlık duysa ve bunu bana elimden geldiği kadar YUMUŞAK bir şekilde dile getirse de aslında hep bu konuda çok fazla ilerleyip belkide hayallerimdeki geleceğe ulaşmam için uğraşmaktadır.Ona bana sağladığı tüm imkanlar için teşekkür ederim.

  ÇAĞRI USLU

  –       Çağrı Uslu, 17 Ağustos 1993’te, Ankara’da doğdu. İlkokulu TED Ankara Koleji’nde okudu. Gazi Anadolu Lisesi’ni kazandı. Mart 2008’de davul eğitimi almaya başladı. Haziran 2009’dan beri Özdem Müzik’te Gerçek Dorman eğitmenliğinde çalışmaya devam ediyor.
  Günlük hayatta Megadeth, Metallica, Iced Earth, Slipknot, Rammstein, Lamb of God gibi gruplar dinlemesine rağmen davulculuk olarak Drum ‘n’ Bass tarzına yöneliyor. Bunun yanında rock, metal, funk ve jazz ritimlerini de davulculuğuyla birleştirmeyi amaçlıyor.  Bu konuda Jojo Mayer’ı kendine örnek alıyor. Solak olmasına rağmen davulu sağ el diziliminde çalıyor. Genellikle Traditional Grip’i tercih ediyor.

  Gerçek Dorman’ın dersleri daha çok bizim içimizdekileri teknikler kullanarak dışarıya çıkarmaya yönelik. Bu yönüyle hem rahatlatıcı hem de mutluluk verici. Öğrendiğimiz tekniklerle kendimizi-dışa vururken ritmler içinde kendimizi kaybediyoruz. Bu sayede belli bir kalıp içinde kalmamızdansa kendi yolumuzu çizmeye teşvik oluyoruz. Ben davul çalarken bir kalıp içinde olmaktan çok bulanıyorum, sıkılıyorum. Başkalarının yazdığı parçaları aynen çalmaktan nefret ediyorum. Parçaların içine kendimden bir şeyler katmaya çabalıyorum. Bu sayede davul çalmaktan mutluluk duyabiliyorum. Daha çok kendim için çalıyorum. Bazen çok basit bir ritm bile rahatlatmaya yeterken, bazense ellerim ve ayaklarım, içimdekileri dışa vurmaya yetemiyor. Teknik yönümü çok ileri taşımam gerekli bunun için.”

  TING YA HSU

  It i sreally fun , enjoyable to have darbuka practice with GERÇEK HOCAM ^^  =D

  ONAT OSKAY

  12 yaşında 6. sınıf… Bateri çalma sebebim, bateriye küçüklüğümden beri meraklı olmam ve bateriyi çalma isteğimdir. Ne kadar zor ve uğraştırıcı olsa da çalma isteği beni bateri çalmaya doğru yöneltiyor. İleride profesyonel olarak çalmak ve iyi bir davulcu olmak istiyorum. Gerçek Hocam konuşkan =)) eğlenceli ve çok iyi işini yapan biri, ne kadar sorumluluklarımı yerine getirmediğim de SÜPER bir karşılama yapsa da… Gerçek Hoca iyi biri !! =)

  OĞUZHAN US

  Yaş 16 9.sınıf… Davul çalmayı çok seviyorum, çünkü küçüklüğümden beri davul çalma merakım vardı. Ama davulu profesyonel olarak çalmam için özenli bir şekilde çalışmam lazım. Genel olarak davul çalmayı çok seviyorum zaten olduğum yerde duramıyorum, otobüs olsun, sınıf olsun sürekli olarak ellerimle ritim tutuyorum. Davul çalma isteğimi artıran unsurlardan birisi de arkdaşlarımın bana grup kuracağız demesidir.

  Dersler çok eğlenceli geçiyor. Ben ona hoca gözüyde değil aradaş gözüyle bakıyorum, ama ona olan saygım sonsuzdur =)) Onun yolundan giderek, onun söylediklerini dinleyerek iyi bir bateris olma yolunda gideceğim.

  Not: Aramızda ki bağ gayet güçlü =) De mi Hocam XD

  DENİZ YAPICI

  Ben Deniz Yapıcı 10. sınıftayım. Bateriye başlama nedenim öncelikle kız olmam. Çünkü Türkiye’de hatta dünyada kız davulcu bulmak zor ve ben de bu azınlık içinde olmak istedim. Tabi bir de hele benim yanımdaki gençler müzikle çok ilgileniyor ve başladıkları ilk enstrüman gitar oluyor, burada da devreye gene diğerlerinden farklı olmak giriyor =) İnsanlar bateri çaldığımı duyunca direkt “yaaaaaa” tepkisi veiryor =) Arkadaşlarımdan bir kaç baterist var ve hepsi de doğal olarak farklı stüdyolarda bateri çalmayı öğrenmişler ve hepsinin bir tekniği var. Batuhan diye bir arkadaşımın nota bilgisinden haberi bile yok =) =) Burada olduğum için cidden memnunum =) cidden çok eğlenceli ve hoş bir ortam =) Tabi bana en büyük avantaj ritim kulağımın oluşması ve kendime bir grup kurabilmek ve kendimi geliştirmek. Artık bir şarkı dinlerken hemen ayaklarım ve ellerim bateri konumuna geçiyor =) Bunun en büyük etkisi sizsiniz hocam. Çok teşekkürler =P =P

  1 yorum

  Cevap Yaz

  Buradaki HTML tag ve özeliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>