• Blog için en çok girilen “arama motoru terimleri” davul, bateri ritimleri olduğu için bu konularda daha fazla bilgiye erişmenizi sağlamaya çalışacağım, ama bunun için de yönlendirmeler, istekler ve eleştiriler benim için çok yararlı olacak ve bana kolaylık sağlayacaktır. Şimdilik vaktimin el verdiğince temel bir kaç ritimle başlıyorum (umarım yararlı bir başlangıç olur).

  Davul notasyonu:


   

  Temel 4lük hi-hat varyasyonları:

  Note00450001

  1 by dnpworkshop

  Note00470001

  2 by dnpworkshop

  Note0049

  3 by dnpworkshop

  8lik hi-hat varyasyonları (temel rock,pop rock, blues rock ritimleri)

  Note00490001

  4 by dnpworkshop

  Note0051

  5 by dnpworkshop

  Note00510001
  6 by dnpworkshop
  Note00520001

  7 by dnpworkshop

  Davul notaları, okunuşları, çalınışları hakkında daha fazla bilgi almak isteyen varsa ve bu bölümün gelişmesini istiyorsanız , isteklerinizi buradan ya da genel yorumlar bölümünden bana ulaştırabilirsiniz. Çok yakında genel tarz (janrı) ritimlerinden de örnekler verip, bu bölümü sizin beklentileriniz yönünde daha da çok geliştireceğim.

  12 yorum

  Aleyna

  bncede çok güzel olmuş emeğine sağlık devamını beklioruz ( bu tarz ritimler, elemanların tam olarak isimleri vb. ) 🙂

  Nazım

  yaptığınız çok mükemmel bir iş.. sizi tebrik ederim.. sormak istediğim sadece ankara’da mı var bu faaliyet?

  melikgazi

  türk müziklerine karşılık gelecek batı müzik ritimlerini yazar mısın lütfen?Mesela semai usulüne karşılk waltz(3/4’lük),aksak(9/8lik),curcuna (10/8’lik) gibi bunları yazarsanız sewinirim..Tşk eder hayırlı işler dilerim..

  Cevap Yaz

  Buradaki HTML tag ve özeliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>