• Yanımdan ayırmadığım enstrümanlardan bir tanesi daha. Perküsyon anlamında içersinde 600 tane sese sahip ve seslerin hepsi kesinlikle çok kaliteli, içersinde 10 adet kategori var bunlar;

  Latin: latin enstrümanlar; Conga, Bongo, Timbles, Shakers vs…

  African: Afrika perküsyonları

  Indian: Hint perküsyonları; tabla, santur, sitar vs…

  Asian: Asya perküsyonları

  Orch: Orkestra perküsyonları

  Drums: Çeşitli davul setleri

  Dance: 909, 808 setler vs..

  Sfx: Efektsel sesler

  Others: çeşitli enstrümanlar; Bas, Flüt, Gitar vs…

  Loops: Çeşitli looplar

  Efektler de haddinden fazla iyi hem live olarak pitch, pan, level, fx depth, sweep, color, LFO, LFO pitch gibi direkt olarak ayar yapabiliyorsunuz hem de seslerin hepsi ile teker teker uğraşıp hafızaya alabiliyorsunuz. Padlerin algılayışları istediğiniz hassasiyete ayarlanabiliyor ve gayet iyi özellikler deri kapatma, perküsyonların kasnak sesleri, slaplari, heel-flip tekniklerini kullanabiliyorsunuz. Ben aynı zamanda Hpd-15 bir midi controler olarak da kullanıyorum bu alanda da gayet başarılı üzerine bir adet kick ve trampet triggere ve hi-hat trigger pedalı da ekleyip kompakt bir davul seti haline de getirebiliyorsunuz hemen.. Ana enstrüman olarak düşünemem ama perküsyon setimin yanında 1 spd-s bir handsonic olduğu zaman kendimi çok daha rahat ve mutlu hissediyorum.

  2 yorum

  ali

  merhaba.ben roland hdp-15 almak istiyorum.fakat hdp-10’un sesleri daha mı kalitelidir ve ya tercih edilebilecek başka bir elektronik perküsyon var mıdır? sizin vereceğiniz cevap üzerine sanırım bir karar verebileceğim.ilginize şimdiden teşekkür ederim.

  Gercek Dorman

  Merhaba, elektronik perküsyonlar bakımından elle çalınan 4 model var, hpd-15, hpd-10 handsonic serileri rolandlar ve de korg wavedrum ve korg wavedrum oriental. bende bu modellerin hepsinden var, hepsinin yeri de ayrıi. Hpd-10’nun içinde hpd-15’den farklı sesler var evet ama hpd-15 10 göre hem daha fazla ses içeriyor, hem de çok daha kapsamlı ve gelişmiş bir enstrüman. Korg wavedrum’lar teknik bakımdan çok daha ilginç bir keyif veriyolar gerçek deri ile temas halindesiniz çalarken ve de akustik gerçekliği de çok fazla. Hpd-15 ve de wavedrum benim için vazgeçilmez ikili, ikisini de sahnede ve kayıtlarda yanımdan ayırmıyorum. Daha detaylı bilgi için nasıl bir amaç için kullanmak istediğinizi yazarsanız ben de elimden gelen yardımda bulunurum.

  Cevap Yaz

  Buradaki HTML tag ve özeliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>