• Büyük Birader, 90’lı yılların ortalarından beri beste çalışmaları yapan vokal-gitar Bora Biçer’in 2007 yılında Ankara’da bir beste projesi olarak kurduğu, ismini Goerge Orwell’ın 1984 adlı kült romanındaki herkesi izleyen totaliter baskıcı sistemi temsil eden karakterden alan, şarkılarında sistem eleştirisi, içsel hesaplaşmalar,yalnzılık ve sulandırılmamış aşktan bahseden rock grubudur.
    Grup Manifesto ismiyle yola çıkmış, bu isimle bir rap grubunun albüm çıkartması sonucu ismini değiştirme kararı almış, Büyük Birader isminde karar kılmıştır.2007-2009 yılları arasında birçok müzisyenle çalışan grup bas gitara Ulaş Tercan’ın geçmesiyle esas kadrosuna ulaşmıştır. Trio bir grup haline gelen Büyük Birader’in gitarına biraz daha yük binmiştir. Bora Biçer’in akustik düzenlediği şarkılara Ulaş Tercan’ın çellosu ve Gerçek Dorman’ın perküsyon setiyle eşlik etmesi, grup içinde yeni akustik bir tarzın oluşmasını sağlamıştır. Hem elektrik hem akustik setle farklı bir renk yakalayan grubun tarzı genel olarak rock tınlasada içinde yer yer funk, blues ve country tarzlarından da esintiler hissedebilirsiniz .Sahnede doğaçlamayı da seven grubun enstrümantal çalışmaları da bulunmaktadır.Grubun bestelerinin tümü Bora Biçer’e, düzenlemeler Büyük Birader’e aittir.
    2007 yılından bu yana bir çok sahnede konser veren Büyük Birader, 2014 yılı Eylül ayında ilk albümünü çıkaracaktır.Bu aralar albümün tanıtım konserlerine başlayacak Büyük Birader’in, canlı performanslarını birçok sahnede görebilirsiniz.Büyük Birader sizi, siz Büyük Büyük Birader’i izlemeye devam edin…